Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak krmit v průběhu dne?

1. 2. 2007

JAK KRMIT V PRŮBĚHU DNE?

Ráno:

Nabídneme ptákům čerstvé ovoce, zeleninu, zelené krmení, větvičky, vaječnou míchanici a klíčené zrní, zkrátka vše, co se rychle kazí. Dále dáme čerstvou vodu k pití i na koupání.

V poledne:

Je-li to nutné, vyměníme ptákům vodu. Zvláště drobnější ptáci ji velmi rychle znečistí, jak se neustále koupou. Znečištěná voda se může stát nebezpečným zdrojem nejrůznějších nebezpečných bakterií!

   A dále, zvláště pokud je teplé počasí, doporučuji vyhodit zbytky vaječné míchanice a klíčeného zrní a doplnit nové. Tyto druhy krmení se v teple velmi rychle kazí. Zkažené krmivo může představovat problém především pro mláďata, která díky tomu mohou i uhynout. I starým ptákům může velmi uškodit.

Večer:

Z klecí či voliér odstraníme veškeré zbytky čerstvých krmiv, t. j. vaječné míchanice, klíčeného zrní, ovoce, zeleniny a zeleného krmiva. Tato krmiva se rychle kazí, velmi snadno podlehnou plísním, hnilobě či kvašení.

   Horkou vodou omyjeme misky na krmení a necháme je do rána vysušit. Dále vyměníme vodu k pití i na koupání.

Ad libitum:

Volně k dispozici necháváme ptákům  po celý den suchou směs zrní, minerální přísady (sépiovou kost, grit, písek na trávení, minerální blok) a čistou vodu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

díky

(Tánˇa, 18. 1. 2009 15:25)

já mám doma zebřičku jménem lúca mohl by mi napsat jak jí mám podroběji krmit na ema-il tanamouckova@seznam.cz?????????????????????????