Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPtáky chovám od roku 2004. Tehdy jsem si do společné voliéry pořídila korely, zebřičky, neofémy tyrkysové, andulky, holoubky diamantové, křepelky čínské, později jsem  neofémy tyrkysové zaměnila za modrohlavé a přibyli ještě kanáři, amadiny diamantové, chůvičky, rýžovníci. Chov těchto druhů se mi celkem dařil. Časem jsem se zaměřila na vousatou mutaci u zebřiček, její chov však není jednoduchý. Je téměř nemožné odchovat po všech stránkách dokonalého ptáka.

Po několika letech chovu drobných druhů, převážně astrildů, jsem zatoužila po něčem větším. Proto jsem drobotinu zrušila a zkusila štěstí se starším párem papoušků červenokřídlých. Papoušci však k sobě nešli, neharmonizovali spolu.

 

Po drobné epizodě s papoušky červenokřídlými jsem se vrátila zpět k droboti. Nemohu si pomoci, ale voliéra, kde poletuje několik párů ptáků se mi líbí podstatně více, než když jsou tam jen dva kusy papoušků. Zkusila jsem společný chov ve složení: latam vlaštovčí, aymary šedoprsé, hýl mexický, leskoptev tříbarvá a křepelové horští.

Přestože ke hnízdění v této sestavě nakonec nedošlo, i tak mohu říci, že leskoptve jsou ptáci velmi drzí, sebevědomí a ostatní nenechají chvilku na pokoji. Aymary šedoprsé jsou zase ptáci velmi aktivní, kteří si hlasitě a s vervou hájí své teritorium. Je pravděpodobné, že kdyby začali hnízdit a bránili by si svou budku, s ostatními ptáky by to mohlo dopadnout špatně.

Na jaře 2009 jsem bohužel musela na čas chov ptactva přerušit z osobních důvodů, v létě téhož roku jsem začala chov zase pomalu budovat. Zakoupila jsem starší, údajně chovný pár papoušků horských (kouřových), dále mám tři páry korel (hlavně straky), holoubky diamantové, hrdličky vínorudé, chůvičky a křepelky  čínské.

Bohužel před začátem sezony 2011 jsem přišla o chovného samce papouška horského. Poté jsem prodala i samici  a tyto papoušky již nechovám.

V sezoně 2011 jsem měla sestavený pár latamů vlaštovčích, kteří odchovali 3 krásná mláďata. Dále 3 páry korel (straky), chovný pár holoubků diamantových /samec přírodní, samice skořicová), dále po párech hrdličky vínorudé, hrdličky senegalské a křepelky čínské.

V roce 2012 jsem se přestěhovala a vybudovali jsme větší voliéru - více viz sekce "Mé chovatelské zařízení". V současné době (2015) ho obývá skupina latamů vlaštovčích, papoušci královští, neofémy ozdobné a tyrkysové, hýlové mexičtí, stehlíci a koroptve polní. Letos ještě plánuji pořídit papoušky alexandriny a možná i neofémy modrohlavé.

Dále vlastním pár papoušků senegalských. Samec je devítiletý, samice je šestiletá. Oba jsou ručně dokrmení, tudíž jsou oba domácí mazlíčkové a rozhodně to nevypadá, že by společně někdy zahnízdili. V budoucnu plánuji zakoupit ještě dvě mláďata a pokusit se sestavit ještě jeden pár.

 

 

Obrazek

 

A o celý chov se stará tento hlídač. Jmenuje se Buddy, je zhruba 5 let starý a jedná se o křížence pravděpodobně německého nebo belgického ovčáka a některého tzv. bojového plemene - pitbulteriéra, amerického staffordšírského teriéra nebo něčeho podobného....

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zkurvysyn

(Vagina, 27. 1. 2012 19:59)

Jsi zkurvená píča.Nestojíš za nic.Vše co děláš nestojí ani za tu smradlavou zkurvysynskou píču.

Re: Zkurvysyn

(Petr, 21. 3. 2012 6:31)

Běž se vyšetřit

Re: Zkurvysyn

(Liška, 21. 7. 2012 7:58)

Ty jsi hodně ubohý....slovo člověk k tobě nejde a dobytek bych urazil.....

Re: Zkurvysyn

(Lunnie, 13. 10. 2012 16:45)

víš, že za tohle tě můžou i pokutovat?! Náhodou od tebe ví aspoň něco o papouškoch a neskončí jako troska bez maturyty. Já chovám papoušky taky a je to dřina a chce to dost zkušeností. Ikdyž je mi jen 12 tak už vnímám svět celkem jako dospělí a jestli míníš někoho buzerovat tak se di radči vicpat a nedovoluj si na starší jasnovědce, narozdíl od tebe ty trosko!

Re: Re: Zkurvysyn

(Kakariki, 11. 11. 2019 20:07)

Říká 12 leté dítě.Krom toho bys neměl mluvit takhle, nebo si aspoň nevybíjet zlost na této stránce OK.

Re: Zkurvysyn

(Evik, 19. 3. 2014 20:12)

CHováš se jak cigán...
AHA! To bude asi tím,že
seš cigán! A píča seš nejvěčí
už jen z toho textu!!! Takže.....
NO KOMENT!

Re: Zkurvysyn

(Zdenál, 24. 3. 2014 18:24)

Ty jsi přece ubožáček!!!!!
Co jsi odchoval Ty??!
Nevychovali ani Tebe, tak co!

Mníšek

(Martina, 13. 10. 2016 7:42)

Dobrý den, chtěla bych si pořídit mníška. V textech jsem nic nenalezla. Je možný chov jednotlivce nebo raději páru dvou samečků? Nechci aby se mi zahnízdili. Jak je to s křikem? Bydlíme v bytě a nedočetla jsem se ani nikde jinde jak hlasití jsou. Předem moc děkuji za odpověď.
PS : bylo by možné z Vaší strany, jako administrátora, vymazat některé diskuzní vulgární příspěvky? Bylo by to na místě pro serióznost stránek

Koreli, andulky a kanáři?

(Baddy, 6. 10. 2015 17:17)

Mohou být spolu tito ptáci ve voliéře?

začátečník

(Helčaj, 4. 10. 2015 19:03)

Mohla bych se zeptat, jaký papoušek je vhodný pro začátečníka? (Beru v úvahu andulky, kanárky, a papuška zpěvného, kdo je nejvhodnější ?)

zebricky a andulky

(bohuslav novak, 31. 10. 2008 19:07)

prosim chci se zeptat mohou byt andulky a zebricky v jedne kleci dekuju

Re: zebricky a andulky

(Annabella Bervidová, 31. 3. 2011 19:23)

Ahoj.Přečti si zebřičky od Hans-Jurgen Martin a hodně se dozvíš.Jinak se nesnesou.Ale můžeš dát dohromady kanáry a zebřičky.

Re: zebricky a andulky

(Hanka, 11. 5. 2014 11:34)

Ahoj,
můžeš je dát do hromady avšak ze své vlastní zkušenosti v době hnízdění se mi tonto poks nevydařil jedna andulka jim stále vynášela materiál z hnízda a vajíčka rozbíjela možná to je jen agresivitou mé andulky... Být tebou bych to zkusila...... Měly by se snést

Re: zebricky a andulky

(fooxiik, 9. 2. 2015 16:47)

Ano korela venku vydrží

jen taková málá otázečka ke korelám

(jan, 26. 9. 2014 17:39)

mohou být korely venku i přes zimu mám jen klec. nemám volieru

Je možné mít jen jednu zebřičku?

(Renáta Strnadlová, 18. 4. 2011 14:37)

Je možné mít jen jednu zebřičku, nebo musí být dvě? Chtěla bych chovat zebřičku, ale nevím jestli by se netrápila, kdyby byla sama. Děkuji za odpověď.

Re: Je možné mít jen jednu zebřičku?

(Daniel Macoun, 15. 7. 2011 11:19)

Určitě aspoň dvě. Je to společenský pták, kterého si neochočíte.

Re: Je možné mít jen jednu zebřičku?

(Hanka, 11. 5. 2014 11:31)

Ne jednu zebřičku určitě ne nejlépe je mít 3 páry ale když už nechcete toho tak moc tak plný pár tzn. samičku i samce ale rozhodně ne jed jednu....

:)

(Jakkub, 19. 2. 2014 12:58)

Web moc krásný dozvěděl jsem se co jsem potřeboval, ale docela mě zarazil popis tvého psa kříženec tzv bojového plemena? Lidi proberte se bojová plemena neexistují :D To můžu říct i o jiným psovi že je bojový plemeno :D bože

Re: :)

(Evik, 19. 3. 2014 20:08)

Seš blbej nebo co?
Samozřejmě,že to existuje(říká se tomu tak!).
Jde vidět,že o psech víš ledatak hov......!