Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andulka jako domácí mazlíček

27. 1. 2008

    Mým cílem nikdy nebylo vlastnist jednotlivého papouška jako mazlíčka. Přesto k tomu došlo. Roku 2006 jsem experimentovala  s různými barevnými mutacemi andulek. Měla jsem celkem šest párů. Bohužel, u jednoho páru jsem v budce zjistila mládě s jednou nožkou vytočenou do strany. Na nápravu už bylo pozdě, mládě se každým dnem chystalo vylétnout z budky. Ale co s mrzáčkem? Utratit – jak mi mnozí radili – jsem ho nedokázala. Odebrala jsem ho tedy z hnízda, s tím, že ho ručně dokrmím a nechám si ho jako mazlíčka.

   Tak to také dopadlo. Anduláčka jsme pojmenovali Igor a ubytovali ho v kuchyni, kde je nejvíce živo.

   Ačkoliv má jednu nožku křivou a tím pádem nepoužitelnou, nedává to na sobě znát. Kam potřebuje, tam si jednoduše doletí nebo doskáče po té jedné zdravé nožce. Myslím, že žije plnohodnotný život -  nevidím důvod, proč takto postižené ptáky bez milosti utratit!

   Andulka jako mazlíček je rozený komediant. Dokáže si hrát úplně se vším – válí míčky a kuličky po stole, trhá papír na kousky, miluje vše blýskavé a hlasité. Nejvíce legrace si užijeme, pokud našemu andulákovi uvážeme nad klec vánoční kouli na stromeček – to je  jeho kamarád i úhlavní nepřítel, neustále na ni doráži, snaží se ji polapit, ale místo toho kouli tím více rozhoupává.

   Andulky jsou také stále v pohybu. Nevydrží se dlouho věnovat jedné činnosti. Často si chvíli s něčím hraje a najednou vyletí a začne kroužit po místnosti. Neustále něco vypráví, ať už svému pánovi nebo třeba svému odrazu v okně.

   Jsou rozverné, dovádivé, zábavné, energické, aktivní,  neposedné, neúnavné. Jsou ideální pro děti – stejně jako ony neustále touží něco objevovat, s něčím si hrát, něco vyprávět, někde létat nebo běhat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

moje prvni andulka

(maruška vokurková 5.b, 18. 9. 2008 17:53)

Mým cílem nikdy nebylo vlastnist jednotlivého papouška jako mazlíčka. Přesto k tomu došlo. Roku 2008 jsem experimentovala s různými barevnými mutacemi andulek. Měla jsem celkem šest párů. Bohužel, u jednoho páru jsem v budce zjistila mládě s jednou nožkou vytočenou do strany. Na nápravu už bylo pozdě, mládě se každým dnem chystalo vylétnout z budky. Ale co s mrzáčkem? Utratit – jak mi mnozí radili – jsem ho nedokázala. Odebrala jsem ho tedy z hnízda, s tím, že ho ručně dokrmím a nechám si ho jako mazlíčka.

Ačkoliv má jednu nožku křivou a tím pádem nepoužitelnou, nedává to na sobě znát. Kam potřebuje, tam si jednoduše doletí nebo doskáče po té jedné zdravé nožce. Myslím, že žije plnohodnotný život - nevidím důvod, proč takto postižené ptáky bez milosti utratit!

Andulka jako mazlíček je rozený komediant. Dokáže si hrát úplně se vším – válí míčky a kuličky po stole, trhá papír na kousky, miluje vše blýskavé a hlasité. Nejvíce legrace si užijeme, pokud našemu andulákovi uvážeme nad klec vánoční kouli na stromeček – to je jeho kamarád i úhlavní nepřítel, neustále na ni doráži, snaží se ji polapit, ale místo toho kouli tím více rozhoupává.

Andulky jsou také stále v pohybu. Nevydrží se dlouho věnovat jedné činnosti. Často si chvíli s něčím hraje a najednou vyletí a začne kroužit po místnosti. Neustále něco vypráví, ať už svému pánovi nebo třeba svému odrazu v okně.

Jsou rozverné, dovádivé, zábavné, energické, aktivní, neposedné, neúnavné. Jsou ideální pro děti – stejně jako ony neustále touží něco objevovat, s něčím si hrát, něco vyprávět, někde létat nebo běhat.

ps: tuto se mi taky stalo